0 szt. :
 x 

Jak zacząć, czyli wybieramy kuszę.

Kuszę wybieramy w zależności od rodzaju jej wykorzystania. Istnieją kusze przeznaczone do zabawy, kusze sportowe albo myśliwskie. Kusze są w zależności od ich klasyfikacji wykonywane różnie po stronie konstrukcyjnej.

łowy strzałkami LUMENOK http://www.youtube.com/watch?v=09vvs56GjrE

Kusze do zabawy

Do strzelania na krótką odległość do specjalnych tarcz używane są kusze pistoletowe ze skutecznym dostrzałem cca 20m. Można ich używać nawet w pomieszczeniach typu sali gimnastycznej. Uwaga, nawet tym rodzajem kuszy można zranić. Dlatego radzimy, by dzieci strzelały zawsze w obecności osoby dorosłej. Kusze pistoletowe mają siłę naciągu około 80 ft, używane są się małe bełty lub kulki stalowe. Kusze te dzielimy na bloczkowe i refleksyjne. Najtańsze z nich są wyprodukovane z najjakościowszego plastyku, natomiast te jakościowsze są prawie w całości metalowe, tylko wygięta część ze specjalnego laminatu opracovanego cieplnie.

Przykład kuszy pistoletowej:  http://www.epuskohled.cz/eshop/kuse/kuse-pistolova-kladkova-80lb-klapbar-detail 

Kusze sportowe

Dzięki technice produkcyjnej z kuszy stała się prawie doskonała broń. Kusze sportowe są bardzo dokładne, nie zależy już tyle od siły naciągu i szybkości wystrzelonego bełta, ile od dokładności strzału. Zazwyczaj używane są kusze refleksyjne, które nie mają bloczka ( krążka ). Dlatego rozpiętość ramion jest trochę większa. Ten rodzaj kuszy sportowej jest również dokładniejszy i€“ odpadają wibracje spowodowane bloczkiem.

Korpusy kusz są z reguły aluminiowe i ze względu na ich ciężar, obrabiane frezami CNC. Cena kuszy jest zależna od jakości użytego wókna sztucznego. Ważną częścią składową kuszy sportowej czy łowieckiej jest luneta celownicza, jako uchwyt używane są Weawer szyny. Najtańsze z nich są wyprodukowane z włókna sztucznego, te jakościowsze ze stali, co zapewnia doskonałe połączenie kuszy z urządzeniem optycznym i podwyższa dokładność wystrzału.

Przykład kuszy sportowej: http://www.epuskohled.cz/eshop/kuse/kuse-kladkova-desert-hawk-ii-225-lbs-detail

Kusze myśliwskie, tu przywiązujemy wagę do niezawodności, szybkości wystrzału, huczności i siły wystrzału. Przeważnie używane są kusze bloczkowe, przede wszystkim dzięki znakomitej dynamice wystrzelongo bełta i rozmiarom kuszy. Tego wszystkiego można było osiągnąć dzięki przemyślnemu systemowi bloczków umieszczonych na końcach ramion kuszy. Siła naciągu - 180 do“ 225 ft. Do naciągania polecamy użyć naciągacza cięciwy. Można również zakupić kuszę z już wbudowanym naciągaczem, co znów podwyższa ciężar i rozmiary kuszy. Korpusy kusz są, tak samo jak u tych sportowych, wyprodukowane z aluminium, ramiona z High Tech laminatu, bloczki ze stali albo aluminium. Bardzo ważnym aspektem jest doskonała obróbka wszelkich części kuszy, w tym również mechanizmu spustowego, który zapewnia też bezpieczeństwo przy strzelaniu. Spust posiada bezpiecznik, który zabrania przypadkowemu wystrzałowi i wystrzałowi bez bełta tzw. ( DRY FIRE ).

W odróżnieniu od broni palnej są kusze ciszsze, wystrzał bez błysku, dlatego kusze klasyfikujemy do broni cichych. Niektóre kusze mają nawet tłumik opadu cięciwy. Ogólnie kusza ma mały wsteczny raz, podobnie jak w średniowieczu jest zdolna skutecznie przebić nawet kamizelkę kuloodporną!

Nie trzeba pozwolenia na posiadanie broni, tylko wiek min. 18 lat.

Przykład kuszy łowieckiej: http://www.epuskohled.cz/eshop/kuse/kuse-kladkova-barnett-predator-175lb-detail

Łowy saren kuszą Ohio USA: http://www.youtube.com/watch?v=xT1yaQyJSDk 

Wierzymy, że uzyskaliście wystarczające informacje o problematyce kusz, chętnie doradzimy z wyborem.

Ing. Schneider Roman

Zapytania prosimy kierować pod numer tel . +420 775 295 002

Strzelaniem z kuszy zajmuję się już parę lat, corocznie organizujemy wyprawy łowieckie, uczestniczymy w różnych konkursach strzeleckich. Jeśli nie znaleźliście pożądanego typu kuszy, prosimy dzwnić pod powyższy numer telefonu, jesteśmy zdolni załatwić jakąkolwiek istniejącą kuszę po bezkonkurencyjnej internetowej cenie w RC.

KUSZE

Producent:
Tasco

Sprzedawca

Roman Schneider

  • Na Pěčonce 2/2162, 710 00 Ostrava
  • +48 692 989 190
  • sklep@eluneta.pl

Formularz zgłoszeniowy

Zarejestruj się i uzyskaj korzyści

Zarejestruj konto już dziś i otrzymuj świetne oferty i spersonalizowane produkty specjalnie dla Ciebie.

  • Bezpieczny formularz rejestracyjny
  • W każdej chwili możesz zaktualizować dane
  • Łatwe zamawianie produktów